Apple po raz kolejny zaskoczył designem swoich smartfonów

Już po raz kolejny Apple zaprezentował swoje flagowe smartfony w krwistoczerwonej kolorystyce. Tym razem możecie kupić odmienione wersje iPhone 8 i iPhone 8 Plus, czyli (Produckt)RED Special Edition, a tym samym wspomóc działania na rzecz walki z wirusami HIV i AIDS.

W 2017 roku amerykańska korporacja również wypuściła na rynek czerwony smartfony. Wtedy były to iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Tegoroczna edycja wydaje się być jednak bardziej dopracowana: ekran został otoczony czarną, a nie jak w ubiegłym roku białą ramką, co bardzo ucieszyło użytkowników. Kolor czerwony będzie znajdował się na tylnej obudowie oraz na bokach telefonu. Wielu z was może się zastanawiać, dlaczego producent wybrał akurat czerwony kolor. Otóż od ponad 11 lat marka Apple współpracuje z fundacją RED, która zajmuje się działaniami na rzecz walki z wirusami HIV i AIDS, a kolor czerwony sygnuje wszystkie jej akcje charytatywne i dobroczynne.

Część zysków ze sprzedaży smartfonów trafi na konto Global Found i docelowo zostaną przekazane właśnie na leczenie i profilaktykę. Do tej pory Apple przekazało na konto fundacji ponad 130 milionów dolarów. Nowy model iPhona 8 i 8 Plus pojawił się w sprzedaży na stronie internetowej 10 kwietnia, natomiast od 13 kwietnia można nabyć w sklepach stacjonarnych. Telefony dostępne są w wersji 64 GB oraz 256 GB, a ceny zaczynają się od 699 dolarów, czyli dokładnie tyle samo, ile iPhone w standardowej wersji kolorystycznej. Dodatkowo marka zaprezentowała skórzane etui w wersji (product)RED dla posiadaczy iPhone’a X, którzy również chcieliby wspomóc fundację. Cena etui wynosi 99 dolarów. W poprzedniej edycji na rynek weszły też czerwone akcesoria oraz czerwone iPody. W Polsce smartfony w czerwonej wersji kolorystycznej są również dostępne w ramach abonamentu u operatorów sieci komórkowych. Czy użytkownicy oszaleją na punkcie czerwonych iPhonów, tak jak kiedyś zwariowali z powodu różowo-złotych smartfonów marki?

Więcej przydatnych informacji można znaleźć na https://smartserwis24.pl/, a także na stronie kategorii serwisu https://smartserwis24.pl/serwis-apple/, gdzie można odnaleźć poszczególne modele marki Apple.