Dlaczego Apple jest tak oryginalną marką?

Logo Apple, czyli nadgryzione jabłko jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków towarowych na świecie, a produkty z tym emblematem są obiektem pożądania miliardów osób. Co sprawiło, że produkty Apple są tak wyjątkowe?

Pierwszy smartfon Apple został zaprezentowany publiczności w czasie targów Macworld 2007, 10 stycznia 2007 roku. Model iPhone 2S posiadający duży, 3,5 calowy kolorowy wyświetlacz, posiadający tylko jeden przycisk odniósł wielki sukces. Do dzisiaj każda premiera flagowca marki wzbudza ogromne zainteresowane na całym świecie, a fani z niecierpliwością czekają na oficjalne rozpoczęcie sprzedaży kolejnych modeli.
Klientów przyciągają nie tylko nie tylko ekskluzywne, designerskie urządzenia z logiem jabłka, ale technologia. Produkty firmy Apple mogą poszczycić się wyjątkowym, dedykowanym systemem operacyjnym. iOS bazuje na systemie operacyjnym Mac OS X 10.5, a tym samym na Darwinie, czyli podstawie systemu macOS. Obecna nazwa iOS obowiązuje od 7 czerwca 2010, wcześniej nazywany był iPhone OS, a także Mac OS X.

System operacyjny iOS zapewnia bardzo wysoki standard jakości i bezpieczeństwa użytkownikom, między innymi dzięki temu, że każdy program i każda aplikacja rozprowadzane są z jednego repozytorium – użytkownik pobiera je z AppStore, czyli stworzonej przez Apple platformy dystrybucji.

Ponadto większość osób, które zmieniają Androida na iOS otwarcie mówi, że już nie wrócą do tego pierwszego systemu. Dlaczego? Aplikacje stworzone na iOS, mimo, że nie widać tego na pierwszy rzut oka, są bardziej dopracowane, bardziej kompatybilne z urządzeniem. Wszak tylko jedna marka korzysta z tego oprogramowania, a każdy błąd, który się pojawił zostaje szybko wychwycony i naprawiony. W AppStore można znaleźć też więcej niż w Google Play aplikacji profesjonalnych, na przykład do obróbki zdjęć i materiałów wideo. Jako, że urządzenia Apple są coraz częściej i powszechniej używane jako narzędzia biznesowe w największych przedsiębiorstwach, ważna jest też szybka i intuicyjna integracja z komputerami z systemem macOS.
Choć w poznanie systemu iOS i macOS trzeba poświęcić trochę czasu, wielu przekonuje, że warto.