Jak efektywnie naładować swój iPhone?

Na temat ładowania iPhone’ów powstało wiele mitów. Czas ostatecznie rozwiać wszystkie wątpliwości, a także wspomnieć o ładowaniu indukcyjnym, którego w końcu iPhone się doczekał. Powiemy też, jak szybko naładować smartfon

Na pewno słyszeliście o tym, żeby nie ładować iPhone’a dopóki całkowicie się nie rozładuje, albo, że po zakupie nowego telefonu należy kilkukrotnie całkowicie go rozładować i dopiero później naładować. Prawda jest taka, że od kiedy producenci używają w swoich urządzeniach baterie litowo-jonowe, nie należy doprowadzać baterii do stanu wyczerpania, ponieważ prowadzi to do uszkodzenia akumulatora, nie trzeba też ładować urządzenia do 100%. 80% całkowicie wystarczy, by smartfon działał wydajnie. Zostawiacie swój iPhone podłączony do ładowarki na całą noc? Pewnie wiele osób was przed tym przestrzegało. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne baterie mają wbudowaną opcję wstrzymania ładowania, kiedy bateria jest już pełna. Zdarzyło wam się używać swojego iPhone’a w czasie ładowania? To także nie działa destrukcyjnie na żywotność baterii. Jedynie czas ładowania może się przedłużyć, a urządzenie może się przegrzać. A co z ładowarką? Używać tylko oryginalnej? Nie używajcie podróbek, ale warto rozejrzeć się za zamiennikiem MFI – Made for iPhone, który jest znacznie tańszy, a działa tak samo dobrze.

Zastanawiacie się jak szybko naładować iPhone? Wraz z modelem iPhone 8S i 8Plus, Apple wprowadziło opcję Fast Charge, czyli szybkiego ładowania oraz opcję ładowania indukcyjnego . Po zakupieniu specjalnej ładowarki, telefon może zostać naładowany do 50% w zaledwie pół godziny. Użytkownicy spróbowali podłączyć również starsze modele i okazało się, że iPhone 7 również ładuje się szybciej, chociaż nie posiada opcji Fast Charge. Najnowsze iPhone’y otrzymały też aktualizację, dzięki której ładowanie indukcyjne jest szybsze niż do tej pory.