Zepsuty iPhone? Dostaniesz nowy

Osoby marzące o smartfonie marki Apple muszą zainwestować niemałą kwotę w jego zakup. Czy naprawa zepsutego iPhona również kosztuje krocie? Nic z tych rzeczy. Producent Apple proponuje swoim klientom bardzo ciekawą opcję gwarancji.

Wszystkim urządzeniom z logiem w kształcie jabłka producent udzielił dobrowolnej gwarancji. Trwa ona rok od zakupu i jest uzupełnieniem 24-miesięcznej ochrony, wynikającej z prawa konsumenckiego. Wystarczy, że do lokalnego punktu serwisowego Apple zostanie przyniesione urządzenie uszkodzone podczas normalnego użytkowania, zapakowane w oryginalne pudełko, klient złoży roszczenie, a Apple zaproponuje nam trzy opcje. Pierwszą z nich jest naprawa urządzenia przy użyciu nowych lub używanych, ale w pełni działających części.

Apple może też zaproponować zwrot pieniędzy w zamian za oddany sprzęt. Jednak najciekawszą i chyba najbardziej satysfakcjonującą klientów opcją jest wymiana urządzenia na nowe. Iphone, iPad oraz każdy inny produkt marki zostanie wymieniony na świeży i nieużywany, choć zapewne odnowiony model. Co ciekawe, każde wymienione urządzenie nabywa nową 12-miesięczną gwarancję Apple, jednak informacja na stronie nie zmienia się automatycznie, za to koniecznie trzeba zgłosić transakcję na infolinii producenta, by w czasie rozmowy z konsultantem potwierdzić informacje takie jak numer seryjny czy adres mailowy. Dodatkowo Apple zapewnia też 90-dniowe telefoniczne wsparcie techniczne.
Dlaczego opcja wymiany sprzętu jest najciekawsza dla klientów? Ponieważ serwis zazwyczaj wymienia uszkodzone urządzenie na nowe, rzadko korzysta z opcji naprawy. Dzieje się tak, ponieważ niektóre naprawy, na przykład wymiana płyty głównej, może wiązać się z wielkimi kosztami, przekraczającymi nawet wartość iPhona. Dzięki wymianie, zazwyczaj na model odnowiony, serwis ogranicza swoje koszty, jednocześnie w pełni zadowala klientów, którzy często mają wątpliwości, czy naprawiony iPhone w niedługim czasie znów nie będzie sprawiał problemów.

Artykuł opracowany przy współpracy z https://smartserwis24.pl/serwis-apple/